Zakres usług - System Damona

System Damona

System Damon jest oparty na zamkach samoligaturujących, które nie muszą być dodatkowo dowiązywane do łuku aparatu. Pozwala to na łagodniejsze oraz szybsze przesuwanie zębów. Unikalna budowa zamków Damon pozwala do minimum ograniczyć tarcie powstające przy przesuwaniu zębów wzdłuż łuku aparatu stałego. Dodatkowo stosowany jest specjalny rodzaj łuków ortodontycznych generujących słabe siły. Można więc przy zastosowaniu tej metody leczenia działać przy pomocy minimalnych sił, ograniczając w ten sposób dyskomfort i dolegliwości bólowe powstające w trakcie szeregowania zębów.

Brak tradycyjnych wiązań takich jak ligatury elastyczne czy metalowe pozwalają na lepsze oczyszczanie powierzchni zębów wokół zamków.

Aparat Damon jest szczególnie wskazany w pewnych rodzajach wad zgryzu np. w przypadku dużych stłoczeń, gdzie zastosowanie klasycznych zamków mogłoby się wiązać z koniecznością usuwania zębów. Jest również polecany pacjentom, którym szczególnie zależy na krótszym czasie leczenia lub rzadszych wizytach, np. mieszkającym za granicą.

W początkowym okresie po założeniu aparatu Damon wizyty kontrolne odbywają się dużo rzadziej niż przy aparacie tradycyjnym, nawet co 8-10 tygodni. W końcowej fazie leczenia zwykle istnieje konieczność częstszego pojawiania się na wizytach kontrolnych.

Zalety systemu Damona:

  • Nadzwyczajne dla uśmiechu i twarzy rezultaty estetyczne
  • Krótszy czas leczenia i mniej wizyt kontrolnych
  • Większy komfort noszenia aparatu
  • Brak konieczności usuwania zębów w większości przypadków
  • Łatwość utrzymania higieny w trakcie leczenia

Damon Q

Zamki metalowe, ich zaokrąglony kształt pozwala na duży komfort noszenia. W przypadku zerwania zamka można go przykleić nawet kilkakrotnie. Wszelkie awarie są więc mniej kosztowne.

Damon Clear

Zamki w pełni ceramiczne, bez metalowych części. Mają gładkie krawędzie, dzięki temu nie podrażniają tkanek miękkich jamy ustnej. Polecane szczególnie pacjentom dorosłym, którym zależy na wysokiej estetyce.

Cermed Stomatologia, ul. Katowicka 77E/112, 61-131 Poznań

stomatologia@cermed.pl, tel.: 501-039-286

Projekt, wykonanie i hosting: webwizards; Z sieci: depilacja laserowa poznań