Zakres usług - Aparaty rentencyjne

Aparaty retencyjne pozwalają na utrzymanie osiągniętego wyniku leczenia oraz zapobiegają nawrotowi wady zgryzu. Faza retencji jest konieczna po zakończeniu aktywnego leczenia ortodontycznego. Wybór retainera należy do lekarza i zależy od kilku czynników m.in. od rodzaju korygowanej wady, czasu leczenia czy wieku pacjenta.

Retainer ruchomy

Najczęściej wykonywanym w naszym gabinecie retainerem ruchomym jest tzw. retainer Osamu. Ma postać przezroczystej szyny wykonywanej indywidualnie dla każdego pacjenta. Przez pierwsze miesiące po zdjęciu aparatu stałego należy nosić go non stop, zdejmując tylko na czas jedzenia i mycia zębów. Następnie retainer Osamu zakłada się tylko na noc. Na wizytach kontrolnych lekarz decyduje o zmniejszeniu częstotliwości noszenia retainera.

Ważne !!!

  • Nie jedz i nie pij mając na zębach retainer.
  • Myj aparat przy pomocy szczoteczki i niewielkiej ilości pasty do zębów w letniej wodzie (gorąca woda może odkształcić retainer).
  • W czasie gdy nie nosisz retainera przechowuj go po umyciu i wysuszeniu w pudełku ochronnym, które otrzymałeś.
  • Zgłaszaj nam wszelkie awarie i problemy z retainerem.

Retainer stały

Ma postać cienkiego drutu lub łańcuszka z białego złota. Jest przyklejany na powierzchniach językowych przednich zębów. Nie wymaga współpracy ze strony pacjenta, jedynie bardzo starannego oczyszczania zębów w tej okolicy.

Cermed Stomatologia, ul. Katowicka 77E/112, 61-131 Poznań

stomatologia@cermed.pl, tel.: 501-039-286

Projekt, wykonanie i hosting: webwizards; Z sieci: depilacja laserowa poznań