Cermed Stomatologia - Aparatura medyczna

Unit stomatologiczny Stern Weber 300

Jest to najwyższy model unitu stomatologicznego Stern Weber.
Wyposażony jest w unikalny zagłówek ATLAXIS 3 z blokadą pneumatyczną, możliwością obrotu na boki oraz głośnikami stereo.
Niedościgniona perfekcja ludzkiego ciała była inspiracją projektantów zagłówka ATLAXIS 3. Jego całkowita swoboda ruchów naśladuje funkcję dwóch pierwszych kręgów kręgosłupa, zaś pneumatyczna blokada (patent Stern Weber) pozwala na dowolne ułożenie głowy pacjenta szybko, bezpiecznie i wygodnie.
Zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz elektroniczne programowanie wszystkich parametrów pracy (turbiny %), mikrosilnika (obr/min) daje możliwość wysokiej jakości pracy lekarza oraz gwarantuje higienę zabiegu i komfort dla pacjenta.
Unit ten ma również system dezynfekcji rękawów: ssaki i ślinociągi.

Kamera zewnątrzustna

Wykorzystywana jest do obrazowania i fotografowania zębów w trakcie przeglądu oraz do oceny pozabiegowej.

Endometr Raypex 5

Mikrokomputer do lokalizacji otworu wierzchołkowego korzenia zęba, wykorzystywany w endodoncji do precyzyjnego wypełnienia kanałów korzeniowych.
Raypex 5 jest najwyższym modelem endometrów firmy VDW i gwarantuje nadzwyczajną dokładność i niezawodność.

Radiowizjografia 5100

Aparat Kodak 2200 współpracuje z różnymi systemami radiografii cyfrowej, posiada automatyczną cyfrową kompensację zmian napięcia sieciowego, co zapewnia stały stopień zaczernienia obrazu.
Dzięki panelowi sterowania posiada łatwy dobór parametrów zdjęcia rtg, ponadto dla poszczególnych zębów umożliwiają wybór parametrów ekspozycji oraz wybór pacjenta dziecko/ dorosły.
Dawka promieniowania przy wykonywaniu zdjęcia rtg w systemie radiografii cyfrowej jest kilkakrotnie mniejsza niż codzienna dawka promieniowania kosmicznego, którą codziennie przyjmujemy. Dlatego też jest to wykorzystywane nawet do obrazowania struktur wewnątrzkostnych u kobiet w ciąży o ile istnieje taka konieczność.

Autoklaw Getinge K7+

Autoklaw parowy Getinge szwedzkiej firmy jest najnowszym modelem autoklawów przeznaczonych do sterylizacji ze szczególnymi wymaganiami. Jest to autoklaw z innowacyjną kwadratową komorą o pojemności 20L. Posiada program błyskawiczny do nieopakowanych litych instrumentów, który zajmuje jedynie 7 minut. Tak szybki czas sterylizacji pozwala na łatwą gotowość do wysterylizowania dużej ilości narzędzi.

Piaskarka Prophy-Mate

Lekka, kompaktowa i prosta w obsłudze piaskarka do unitów stomatologicznych w technologii pneumatycznej. Cechuje ją zwiększona siła czyszczenia, ergonomiczny kształt, lekka rękojeść, umożliwia to łatwe usuwanie przebarwień, plam, czyszczenie szkliwa, zębiny, porcelany, przygotowanie do wypełnienia dołów i szczelin.

Zgrzewarka Euroseal 2001 Plus

Umożliwia hermetyczne zamknięcie narzędzi przed sterylizacją w specjalistycznych opakowaniach papierowo-foliowych.

Demineralizator DS 200

Jest to urządzenie, które pracuje na zasadzie dejonizacji. Jest podłączane do autoklawu, zapewnia komfort i pełną higienę otrzymywania wody zdemineralizowanej.

Wstrząsarka

Urządzenie to służy do uzyskiwania homogennych (jednorodnych materiałów do wypełnień zębów).

Cermed Stomatologia, ul. Katowicka 77E/112, 61-131 Poznań

stomatologia@cermed.pl, tel.: 501-039-286

Projekt, wykonanie i hosting: webwizards; Z sieci: depilacja laserowa poznań